Příběh časopisu

Vše to začalo v roce 2014. Už nějakou dobu jsem psal články pro české weby, případně svojí osobní stránku, ale chtěl jsem zasáhnout více lidí. Založil jsem tedy Facebookovou stránku „Fotbal Netradičně“, na které jsem spolu s ostatními adminy přidával příspěvky o statistikách, zajímavých informacích ze světa fotbalu a v neposlední řadě se zde objevovaly taktické analýzy nebo blogy. Od založení této stránky se vedle mě vystřídala spousta adminů, ale pouze Samuel Vilkovský vydržel dodnes.

Postupně jsme však zjistili, že stránka nepostupuje takovou rychlostí, jakou bychom si představovali, a nemá dostatečně velký vliv, vše bylo příliš pomalé. Přibližně o rok později jsem si všiml stránky o Premier League, která byla na prodej. Nebyl to druh stránky, který jsme od začátku chtěli, protože byla zaměřena pouze na anglickou ligu, ale 12 000 fanoušků se odmítalo velice těžce. Stránku jsem tedy odkoupil a poupravili směr, kterým jsme se vydali. V tu chvíli jsme se rozhodli, že se budeme soustředit pouze na Premier League. Dnes má stránka přes 17 000 fanoušků, každým dnem roste a můžu s hrdostí říct, že minimálně na facebooku takto hodnotné informace nenajdete. Máme zde několik skvělých adminů, ale dlouhodobě největší oporou a hlavním adminem je Samuel Durinský, který se stará o chod stránky.

Během období, ve kterém jsme se starali o Fanklub Premier League začali přicházet další nápady. Většina z nich nevyšla, několikrát jsme narazili a zjistili, že to zdaleka není tak jednoduché, jak jsme předpokládali. Jeden nápad se však ujal a těžíme z něho dodnes. Na facebooku jsme objevili stránku o Bundeslize, po domluvě s majitele jsem ji také odkoupil a přejmenoval na Fanklub Bundesligy. V tuto chvíli jsme tedy měli dvě velké Evropské soutěže. Stránka o Bundeslize je podstatně menší a nikdy nedosáhne sledovanosti Premier League, ale to je vzhledem ke sledovanosti lig přirozené. Nicméně i na německé lize máme nastavený stejný systém přidávání příspěvků a znovu podobné informace nikde jinde nenajdete. Dlouhodobou oporou a hlavním adminem této stránky je Samuel Halamicek. V portfoliu máme několik dalších stránek, ale tyhle dvě jsou jednoznačně nejlepší a můžete na nich najít skutečnou hodnotu.

Samotný časopis vznikl úplnou náhodou. Se Samuelem Vilkovským a ostatními kolegy neustále přemýšlíme na nových nápadech, jak stránky vylepšit, a co nového přidat. Spousta z těchto věcí zatím není uskutečněna a jsou ve fázi přípravy, ale vznik samotného časopisu byl čistě náhodný. Jeden z adminů Tadeáš Mudrý přišel s nápadem udělat časopis o Premier League. Během práce na prvním čísle jsem si však uvědomil, že potenciál samotného online časopisu je mnohem větší a dalo by se zacílit na celý světový fotbal. Dalším krokem v postupném progresu tedy bylo rozšíření na TOP4 světové ligy. Konkrétně Anglii, Německo, Španělsko a Itálii. Samotný časopis má také svou Facebookovou stránku, kterou můžete najít ZDE.

Dnes jsme ve fázi, kdy časopis rozšířili na největší světové ligy a stále pracujeme na vylepšení časopisu, nových rubrikách, nápadech a zároveň vítáme nápady od těch nejdůležitějších lidí v tomhle časopise – od vás, samotných fanoušků. Tato fáze nikdy neskončí, vždy zde bude prostor pro zlepšení. Pokud vás zajímá více informacích o redaktorech, kteří vám připravují jedinečný obsah, tak přejděte na kolonku „Redaktorský tým“, případně můj příběh, jak jsem se dopracoval k psaní taktických článků a založil časopis, si můžete přečíst v části „Příběh zakladatele“.

Další projekty

FB Časopis Fotbal Netradičně

Stránka, která se váže k pravidelnému měsíčnímu vydání našeho časopisu. Najdete zde chystané novinky, úryvky z časopisu a v neposlední řadě je to možnost, jak si promluvit s redaktory našeho časopisu a případně s nimi prodiskutovat jejich názory, které si pravidelně čtete v našem časopisu.

Práža official

Osobní fanpage zakladatele časopisu. Stránka má stejný směr jako časopis s tím rozdílem, že články jsou zde kratší. Často zde vyjadřuji názory, které mě napadnou přímo po sledování zápasů. Přispívám zde přibližně jednou, dvakrát týdně. Záleží podle nálady i situace, o čem mě zrovna napadne psát. Je to také způsob, kde se mnou rozebrat názory na aktuální témata.

Fanklub Premier League

Stránka se zabývá netradičním pohledem na anglickou Premier League. Jedná se pravidelné denní příspěvky mezi 15-22:00. Každý den zde najdete několik příspěvků různých druhů přes statistiky, blogy, analýzy, pohledy do historie, videa nejhezčích gólů, případně nejdůležitějších momentů.

Fanklub Bundesligy

Stránka se zabývá netradičním pohledem na německou Bundesligu. Jedná se pravidelné denní příspěvky mezi 15-22:00. Každý den zde najdete několik příspěvků různých druhů přes statistiky, blogy, analýzy, pohledy do historie, videa nejhezčích gólů, případně nejdůležitějších momentů.

Fanklub - Fotbalová fakta

Stránka se zabývá fotbalovými fakty. Jedná se o pravidelné denní příspěvky mezi 15-22:00. Každý den zde najdete několik příspěvků různých druhů přes statistiky, blogy, analýzy, videa a další zajímavosti.

Český Troll Football

Vtipy a trolly každého z fotbalového světa. Žádné servítky, žádné limity. Tato stránka nemá na rozdíl od ostatních žádnou hodnotu. Založil jsem ji čistě z toho důvodu, že si také rád pobavím a chtěl jsem nějakou „chill“ stránku, která nebude tak seriózní a přinášet pouze hodnotné informace, které dávám na ostatních stránkách.

Fanklub - Kopačky

Stránka zaměřená na fotbalové kopačky. Ukazujeme nejnovější a nejhezčí kopačky a sdílíme úlovky našich fanoušků.