Vedení

Jméno: Lukáš Práža

Věk: 23

Pozice: Šéfredaktor

Rubrika: Taktické analýzy

Osobní stránka: Práža Official CZE

Oblíbený tým: Manchester United

Lukáš Práža

Zakladatel časopisu a zároveň bloger, který se specializuje na taktickou stránku fotbalu. V posledni době se soustředí predevším na taktická videa na YouTube, které můžete sledovat ZDE. Momentálně žije na Novém Zélandu a cestuje po přilehlých ostrovech. Jeho články můžou některé fanoušky rozrušit, protože se často dotýká témat, které nejsou obecně příliš probírané. Není nic neobvyklého, pokud analýzou odhalí slabiny hráče, který je obecnou veřejností považovaný jako vynikající, ale jeho celkový přínos pro tým není takový, jak je nám mainstreamovými novináři předkládáno. Spíše než novinář je to bloger, jenž rád rozebírá fotbal z jiné stránky. Celý příběh zakladatele si můžete přečíst ZDE.


Jméno: Samuel Vilkovský

Vek: 21

Pozícia: Zástupca šéfredaktora

Rubrika: História futbalu

Osobná stránka: Samuel Vilkovsky

Obľúbený tím: Manchester United

Samuel Vilkovský

Bloger, ktorý sa primárne špecializuje v oblasti histórie futbalu. V blogoch často rozoberá revolučnú taktiku najlepších futbalových mužstiev sveta, s ktorou tieto kluby dominovali futbalovému svetu. Rovnako sa v jeho blogoch môžete dočítať o zaujímavých príbehoch futbalistov, ktorých širšia futbalová verejnosť často ani nepozná, pritom ich odkaz futbalovému svetu je obrovský. Momentálne študuje na Technickej Univerzite v Košiciach – Strojnícka fakulta.


Meno: Samuel Ďurinský

Vek: 19

Pozícia: Redaktor, Hlavný grafik

Rubrika: Grafika, zaujímavosti

Osobná stránka: Sammy CZ/SK

Obľúbený tím: Chelsea FC

Samuel Ďurinský

Hlavný grafik časopisu. Taktiež hlavný admin na stránke Fanklub Premier League - CZ/SK, kde si od neho každý deň prečítate horúce novinky a zaujímavé informácie o najpopulárnejšej futbalovej lige sveta. Okrem toho, že futbal od malička aktívne hráva sa mu venuje do hĺbky aj teoreticky. Už viac ako 11 rokov je hrdým fanúšikom Londýnskej Chelsea, objektívny úsudok mu však nechýba.


Jméno: Martin Štěrba

Věk: 21

Pozice: Propagace

Osobní stránka: Martin Štěrba Cz/Sk

Oblíbený tým: Manchester United

Martin Štěrba

Zakladatel a spolumajitel nejaktivnější stránky o Fotbale na Facebooku, Fanklub - Fotbalová Fakta. Každodenní várka faktů ze světa fotbalu. Fotbal aktivně přestal hrát v 16 letech a teď se věnuje Fitness, ale fotbal je u něj stále na prvním místě. Myslí si, že je hodně objektivní i přes to, že fandí Manchesteru United už od svých 6 let, úspěch přeje i hodně jiným týmům. V posledních letech si hodně oblíbil ve španělské La Lize Real Sociedad.


Jméno: Jakub Mařík

Věk: 21

Pozice: Hlavní korektura českých textů

Oblíbený tým: Slavia Praha a Chelsea FC

Jakub Mařík

Fotbal sleduje už od dětství a přibližně od té doby ho i hrál. Učaroval mu um Petra Čecha a Martina Vaniaka, a tak se jednak stal fanouškem londýnské Chelsea a pražské Slavie a jednak se snažil prosadit jako brankář. Když však ve 12 letech zjistil, že brány jsou na něj příliš veliké a že ostatní hráče v poli zkrátka neuběhá, uznal porážku. Rekreačně (a bohužel hodně příležitostně) se ovšem milovanému sportu věnuje dál. Stále u něj přetrvává názor, že ačkoliv se již nemůže stát profesionálním fotbalistou, něco „z oboru“ vykonávat hodlá, tudíž se z pozice domnělého znalce mateřštiny milerád přidal k týmu kolem časopisu, a to alespoň coby opravář.

Redaktorský tým

Jméno: Šebýk

Věk: 26

Pozice: Redaktor

Rubrika: Sestava La Ligy

Webová stránka: www.atleticomadrid.cz

Oblíbený tým: Atlético Madrid

Šebýk

Samozvaný fotbalový vševěd, který se rozhodl své znalosti využít jinak než k „obšťastňování“ nebohých přátel po hospodách. Posedlý je zejména nejrůznějšími zbytečnými statistickými ukazateli, s jejichž pomocí se v duchu Sisyfovské práce pokouší vyčíslit individuální výkony a přínos jednotlivých hráčů pro tým. Fotbal je pro něj tedy jak další příležitostí se v něčem bezvýsledně nimrat, tak ovšem i nezdolnou vášní. Zálibu našel zejména v překrásné španělské slečně jménem La Liga a konkrétně v tamějším Atléticu – životní lásce, která se táhne hluboko přes jednu dekádu.


Jméno: Ondřej Pražák

Věk: 29

Pozice: redaktor

Rubrika: Italské blogy

Oblíbený tým: AS Řím

Ondřej Pražák

Dlouholetý milovník nejpopulárnějšího kolektivního sportu s kulatým nesmyslem se smyslem pro tvůrčí psaní. Někdejší fotbalista a jeden z posledních žijících spoluhráčů Járy Cimrmana. Psaní se začal věnovat v první třídě, publikační činnosti na českém internetu v období na střední škole a stále je to jeho velká radost. Sleduji dění na evropské fotbalové scéně, ale snad nejradši má italský fotbal. Kromě římského AS je to pak především turínské FC a janovská Sampdoria. V současné době se věnuje poklidnému rodinnému životu kdesi ve středočeském kraji. Není mu cizí hudba, kinematografie, cestování, lahodné víno nebo umění.


Jméno: Víťa Srp

Věk: 22 let

Pozice: Redaktor

Rubrika: Taktické analýzy

Oblíbený tým: Chelsea

Víťa Srp

Dlouhodobý milovník anglické kopané a vášnivý fanoušek londýnské Chelsea. S oblibou se zaměřuje na taktickou stránku věci, spíše než individuální výkony jej zajímají herní schémata a systémové prvky. Dlouhodobě přispívá na portál chelsea-fc.cz, nově také na eurofotbal.cz a je zakladatelem stránky anglickaliga.cz, která fanouškům pomáhá se zajišťováním vstupenek na zápasy Premier League.


Jméno: Martin Urbánek

Věk: 28

Pozice: Redaktor

Rubrika: Sestava Serie A

Oblíbený tým: Juventus FC

Martin Urbánek

Pisálek, jehož zálibou je Serie A a italský fotbal v obecné rovině. Libuje si v propracované defenzivě a spíše než gólové hody v podobě výsledků 3:1, 4:2, apod. ho nadchne skvěle takticky vedené utkání, klidně i s nejtěsnějším vítězným výsledkem 1:0. Perfektní obrana je pro něho klíčem k úspěchu. Upřednostňuje brejkový fotbal a oceňuje skvěle zvládnuté přihrávky za obranu. Nezajímají ho jména, ale výkony, které hráč předvádí na hrací ploše, a ve značné míře se neztotožňuje s obvyklým způsobem sestavování sestav jednotlivých kol většiny médií nejen na tuzemské, ale celosvětové scéně.


Jméno: David Kvapil

Věk: 24

Pozice: Redaktor

Rubrika:

Osobní stránka: www.forcabarca.cz

Oblíbený tým: FC Barcelona

David Kvapil

Fotbalový fanatik, který fotbal miluje od narození tělem i duší. Již téměř osm let píše články o katalánském velkoklubu, nyní působí na portálu www.forcabarca.cz, kde se chce také zaměřit na vlastní analýzy a rozbory. Snaží se být objektivní a nezaujatě komentovat sportovní dění ve všech odvětvích. Aktivně rozdává radost na fotbalových hřištích v regionálních soutěžích. Jeho jedinou láskou je FC Barcelona, pro kterou by šel až na konec světa. Momentálně studuje na Mendelově univerzitě v Brně - Vinařství a vinohradnictví. Životní cíl má jasný, aby ho sport jednoho dne dokázal živit.


Jméno: Hanis Podmol

Věk: 19

Pozice: Redaktor

Rubrika: Talentovaní mladíci

Oblíbený tým: Chelsea

Hanis Podmol

Fotbalový nadšenec, jehož celé srdce patří londýnské Chelsea. Té začal fandit paradoxně po prohraném finále Ligy mistrů 2008 v Moskvě. Pravidelně sleduje Premier League, ale rád se podívá i na šlágry ostatních soutěží. Stejně rád jako fotbal sleduje, tak o něm i píše a doufá, že vás jeho články obohacují. Fotbal sám hraje závodně a doufá, že s tímto fantastickým sportem bude spojena i jeho pracovní kariéra. Rád čte autobiografie fotbalových hráčů a trenérů. Přispívání do časopisu je důkaz toho, že si jde za svými sny a snaží si je všechny splnit.


Meno: Jakub Ivančo

Vek: 26

Pozícia: Redaktor

Rubrika: Nedocenený hráč

Facebooková stránka: Fanklub Bundesligy - CZ/SK

Obľubený tím: Manchester United

Jakub Ivančo

Redaktor časopisu, ktorý sa zameriava na výkony jednotlivých hráčov v rubrike „Nedocenení hráči“. Poukazuje na ich prednosti a prínos pre tím, ktorý nie je až tak evidentný a bežný divák a fanúšik ho môže prehliadnuť. Píše tiež o rôznych zaujímavostiach zo sveta futbalu a poukazuje aj na dianie v menej známych ligách a kluboch v rôznych kútoch Európy. Prispieva a je redaktorom FB stránky Fanklub Bundesligy CZ/SK, ktorá prináša aktuality, zaujímavosti a netradičné analýzy z nemeckej Bundesligy. Z popredných európskych líg sa zameriava najmä na anglickú Premierleague, nemeckú Bundesligu a holandskú Eredivisie.


Jméno: Jan Ondruš

Věk: 16

Pozice: Redaktor

Rubrika: Sestava Bundesligy

Oblíbený tým: Arsenal FC

Jan Ondruš

Fanoušek londýnského Arsenalu, jehož základní touhou je sledovat a užívat si fotbal na jakékoli úrovni. Je také aktivním hráčem, ovšem o svých hráčských kvalitách raději pomlčí. Rád sleduje šlágry v nejlepších ligách na světě, a nenechá si uniknout ani zápasy české nejvyšší soutěže, která má podle něj své zvláštní kouzlo. Psaní do časopisu je jeho první redaktorská zkušenost, on sám má ale nemalé cíle, a věří, že jednou bude za informování lidí o fotbale dostávat slušně zaplaceno.

Korektura textů

Meno: Ivana Brinzová

Vek: 22

Pozícia: Slovenská úprava textov

Obľúbený tím: Manchester United

Ivana Brinzová

Už odmalička som mala k športu veľmi blízko, hlavne kvôli tomu, že sme ho doma často sledovali a fandili svojim obľúbeným tímom. Boli to predovšetkým futbalové a hokejové zápasy, na ktoré som sa vždy tešila, čo mi ostalo dodnes. O časopise som vedela už od prvého vydania, vždy ma v ňom niečo zaujalo a prečítala som si ho. Keď som videla, že hľadajú niekoho aj na úpravu a korekciu textov, neváhala som. Keďže som v škole mala slovenčinu celkom rada, tak aspoň tou trochou môžem prispieť k zlepšeniu časopisu pre čitateľov.


Jméno: Michaela Fibichrová

Věk: 26

Pozice: Úprava českých textů

Oblíbený tým: FC Barcelona

Osobní blog: Ze života partnerky začínajícího podnikatele

Web: Zdravý životní styl a recepty

Michaela Fibichrová

Jsem absolventkou Průmyslového inženýrství na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jak již samotný název oboru napovídá, nejedná se o typicky ženský obor. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem vyrůstala s dvěma bratry, jsem měla vždy blíže spíše ke “klučičím” zálibám jako byla auta, lezení po stromech, hokej a fotbal. Proto jsem ráda součástí tohoto nevídaného projektu. Momentálně se kromě různých sportů věnuji i zdravému životnímu stylu, o kterém, společně se svou business partnerkou, píšu v našem blogu.


Meno: Henika Palfiova

Vek: 22

Pozícia: Slovenská úprava textov

Obľúbený tím: Manchester United

Henika Palfiova

Futbal som začala pozerať úplne náhodou, tuším v roku 2007. V telke nešlo nič zaujímavé a pri tom ako som prepínala som narazila na zápas Manchestru United. Zápas práve začal, tak som sa zapozerala. Vtedy som si uvedomila, že futbal je zaujímavá a krásna hra. Manchester sa stal mojím obľúbeným tímom a aj napriek tomu, že momentálne sa im až tak nedarí, stále sú pre mňa top.


Jméno: Patrik Budai

Vek: 19

Pozice: Úprava českých textů

Oblíbený klub: Liverpool

Facebooková stránka: Nathaniel Clyne SK/CZ

Patrik Budai

O fotbal jsem se začal prvně zajímat jako malý nadšený fanoušek většiny sportů v sezóně 2004/2005 kdy jsem zaregistroval finále LM mezi Liverpoolem a AC Milano. Uchvátil mne především výkon Liverpoolu FC v druhém poločase tohoto nezapomenutelného finále LM. Od tohohle zápasu jsem se stal věrným fanouškem Liverpoolu FC a té nezlomné party kolem Stevena Gerrarda. Místo v mém srdci také patří ŠK Slovanu Bratislava a Tatranu Sedlčany.


Meno: Erika Dvorjaková

Vek: 18

Pozícia: Slovenská úprava textov

Obľúbený tím: Real Madrid

Erika Dvorjaková

K futbalu som sa dostala už ako maličká. V detstve som pozerávala futbal len s ockom. Keďže som vtedy fandila vždy tímu ktorý mal krajšiu farbu dresov, zmenilo sa toho odvtedy celkom dosť. K môjmu srdcu prirástol Real Madrid a ja si to teraz neviem inak predstaviť. O tomto časopise som sa dozvedela prednedávnom, no páči sa mi nápad na netradičné spracovanie informácií a noviniek zo sveta futbalu. Keď som zistila že hľadajú niekoho na korekciu a úpravu textov v slovenčine, neváhala som, pretože chcem aspoň takto prispieť k zlepšeniu časopisu aj pre slovenských čítateľov.


Jméno: Petr Šmolík

Vek: 16

Pozice: Úprava českých textů

Oblíbený klub: Viktoria Plzeň

Petr Šmolík

Fotbal sleduje od začátku sezóny 2010/2011, kdy poprvé viděl Viktorku v telce, a protože nebydlí daleko od Plzně, tak chodí i na zápasy. Naopak Chelsea objevil náhodou, když byl na limonádu v hospodě a viděl v telce, že se hraje 2. semifinále Ligy mistrů Chelsea-Barcelona, tak začal toto klání sledovat a hrozně ho to bavilo. A když Fernando Torres běžel sám na Víctora Valdése už věděl jakému týmu bude fandit. Osobně chytá od roku 2009 a nyní dělá brankářskou dvojku v týmu, který hraje krajskou soutěž. Je velmi potěšen, že může být součástí tohoto týmu. Je také majitelem několika stránek.

Tvůrce videí

Meno: Juraj Gaži

Vek: 16

Pozice: Tvorca videí

YouTube účet: FCB10HD

Obľubený tím: Barcelona

Juraj Gaži

Futbal sledujem od konca roku 2011, keď mi prvýkrát otec zapol Barcelonu. Myslím, že vtedy hrali proti Villarrealu. Vyhrali 5-0 a povedal som si: Wau, tento tím hrá naozaj veľmi pekne. Od tohto zápasu som sa stal veľkým fanúšikom Barcy a snažím sa sledovať každý zápas. Neskôr, v roku 2012 som si založil kanál na YT a robil som zostrihy zápasov z EURA 2012. Následne som začal si strihať videá o Barcelone, a dokonca jedno video dosiahlo 3 milióny zhliadnutí za jednu noc, ale tak rýchlo ako narástli videnia, tak isto rýchlo bolo aj stiahnuté z YouTube kvôli autorským právam. Aktuálne študujem na strednej škole, kde sa venujem práve tejto oblasti.


Meno: Michal Klein

Vek: 17

Pozice: Tvorca videí

YouTube účet: Michal Klein

Obľubený tím: Manchester United

Michal Klein

Pojmom počítačová grafika by som definoval smer uberania sa môjho života. Do budúcna by som sa chcel živiť vo filmovom priemysle ako editor. Uznávam Hip-hop ako subkultúru a taktiež z neho čerpám motiváciu alebo sa nechám inšpirovať. Ďalej sa považujem za prínosného pre časopis Fotbal Netradične z dôvodov, že svoju prácu beriem seriózne, mám jasne stanovené ciele a rád pracujem so sympatickým kolektívom.